Introducing our latest 3D printer, designed to redefine your printing experience. With a 9.25-inch 6K monochrome screen and extended lifespan, it ensures exceptional print quality and quick curing times. Our self-developed integral light source delivers high uniformity and glossy finishes. The high stability Z-axis guarantees smooth and precise printing. Powered by an AI-powered core and high-performance motherboard, it boosts data processing and printing efficiency. Enjoy agile slicing with our user-friendly software. Stay connected with WIFI-APP smart control for remote monitoring and management. Experience the future of 3D printing with our innovative features.
| Basic Parameters | |
| Model Name | Mofar-SKY |
| Build Size | 192*120*200mm(L×W ×H) |
| XY Axis Resolution | 3840*2400 |
| XY Axis Accuracy | 0.05mm |
| Print Speed | 1-4 s/ layer |
| Layer Thickness | 0.01-0.2mm |
| Touch Screen | 5 inch touch screen |
| Light Source Type | Integral Light Source(wavelength 405nm) |
| Rated Voltage | 100-240V~,50/60Hz |
| Rated Power | 250W |
| Machine Size | 340*292*552mm |
| Package Size | 450*390*705mm |
| Net Weight | 16.5KG |
| Gross Weight | 22.45KG |
| Print Method | USB Disk |
| Language | 中文/ English/ Español/ Deutsch/ Français/ Русский/ Polski/ Italiano/ Türkçe/Nederlands/Português/日本語/한국어 |
| Operation System | Win7/Win8/Win 10 64bit, Mac system(32-bit is not supported) |
| Compatible Resin | Common rigid photosensitive ,Standard resin ,High hardness ,High toughness ,Dental model resin |






