Introducing our latest 3D printer, featuring cutting-edge technology for an exceptional printing experience. With a self-developed integral light source boasting over 90% uniformity, expect remarkable print quality. Powered by our powerful self-developed core, this printer delivers robust computational and image processing capabilities. Our user-friendly software and intuitive 5.0-inch touch screen simplify operations. Enjoy the convenience of OTA online upgrades and achieve micrometer-level precision control with the precision Z-axis module. Experience the future of 3D printing with our innovative design and advanced features.
| Basic Parameters | |
| Model Name | Mofar-ONE |
| Build Size | 127*80*160mm(L×W ×H) |
| XY Axis Resolution | 1620*2560 |
| XY Axis Accuracy | 0.05mm |
| Print Speed | 1-4 s/ layer |
| Layer Thickness | 0.01-0.2mm |
| Touch Screen | 5 inch touch screen |
| Light Source Type | Integral Light Source(wavelength 405nm) |
| Rated Voltage | 100-240V~,50/60Hz |
| Rated Power | 100W |
| Machine Size | 221*221*404mm |
| Package Size | 295*295*545mm |
| Net Weight | 7.1KG |
| Gross Weight | 8.8KG |
| Print Method | USB Disk |
| Language | 中文/ English/ Español/ Deutsch/ Français/ Русский/ Polski/ Italiano/ Türkçe/Nederlands/Português/日本語/한국어 |
| Operation System | Win7/Win8/Win 10 64bit, Mac system(32-bit is not supported) |
| Compatible Resin | Common rigid photosensitive ,Standard resin ,High hardness ,High toughness ,Dental model resin |






